Tech-Parts oferuje maszyny i narzędzia budowlane oraz części zamienne do maszyn budowlanych, drogowych i rolniczych. JCB, Case IH, CAT, Volvo, Komatsu, Manitou, Belle, Wacker, Enar, Atlas Copco, Stayer, Yato.

Wibratory pogrążalne do betonu

Wibratory do betonu to urządzenie służące do zagęszczania masy betonowej w celu uzyskania przez nią jak największej spoistości i jednorodności. Powodują zagęszczenie mieszanki betonowej poprzez wyparcie spomiędzy ziaren kruszywa wody, która po wysuszeniu pozostawia puste przestrzenie mylnie uważane za pęcherzyki powietrza.

Do najpopularniejszych wibratorów pogrążalnych (buławowe) należą urzadzenia mechaniczne o napędzie elektrycznym z wymiennymi wałkami (długość od 1 m do 5 m) i buławami o różnych średnicach (25 mm - 58 mm). Do długotrwałych zawibrowań żelbetów polecane są wibratory częstotliwościowe z przetwornicami. Przetwornica zmienia napięcie wejściowe na napięcie bezpieczne 42 V poprzez zmianę częstotliwości z 50 Hz na 200 Hz. Buława jest podłączana do przetwornicy za pomcą kabla zasilającego, a wibracje wywoływane są poprzez mimośrodowy element wewnątrz buławy. Alternatywą dla tych maszyn są wibratory pneumatyczne lub o napędzie spalinowym, wykorzystywane w sytuacjach gdzie nie ma możliwości skorzystania z energii elektrycznej.